u1957_Ultra-realistic_editorial_automotive_photography_of_a_T_49a7ed85-7a2b-4a50-92a8-a964bf5851b0_3
2 september 2026

Kia opnieuw marktleider, EV's goed voor bijna helft van alle nieuwe auto's in augustus

 

Kia was in augustus opnieuw het meest geregistreerde automerk van Nederland. Met 2.835 registraties behaalde het merk een marktaandeel van 10,7 procent. Toyota volgde op de tweede plaats met 2.201 registraties (8,3%), terwijl BMW met 1.847 registraties goed was voor de derde positie en een marktaandeel van 7 procent.

Volkswagen en Renault completeerden de top vijf met respectievelijk 1.564 en 1.512 registraties. Daarmee blijven de verschillen in de Nederlandse automarkt relatief beperkt, terwijl de elektrificatie verder doorzet.

Toyota Aygo X populairste model

Bij de modellen voerde de Toyota Aygo X de ranglijst aan. Van het compacte model werden in augustus 659 exemplaren geregistreerd, goed voor een marktaandeel van 2,5 procent. De Hyundai Kona stond op de tweede plaats met 615 registraties, gevolgd door de Skoda Elroq met 611 registraties.

De Hyundai EV2 en Toyota EV3 maakten eveneens een sterke maand door. Beide modellen noteerden 565 registraties en kwamen daarmee uit op een marktaandeel van 2,1 procent.

 

Skoda Elroq leidt EV-markt

De elektrische automarkt bleef ook in augustus in beweging. De Skoda Elroq was met 599 registraties het populairste EV-model van de maand en behaalde een marktaandeel van 4,6 procent binnen het EV-segment.

De Kia EV3 volgde met 562 registraties, terwijl de Kia EV2 met 555 registraties de derde plaats innam. Tesla wist eveneens twee modellen in de top vijf te plaatsen. De Model Y eindigde op de vierde plaats met 542 registraties, gevolgd door de Model 3 met 478 registraties.

 

Bijna helft van alle nieuwe auto's volledig elektrisch

 

Volledig elektrische auto's waren in augustus goed voor 12.925 registraties. Daarmee vertegenwoordigde het segment 48,9 procent van alle nieuw geregistreerde personenauto's.

Hybrides volgden met 11.339 registraties en een marktaandeel van 42,9 procent. Traditionele benzineauto's waren goed voor 1.613 registraties (6,1%), terwijl LPG- en dieselmodellen ieder minder dan één procent marktaandeel noteerden met respectievelijk 192 en 180 registraties.

De cijfers onderstrepen opnieuw de snelle verschuiving naar geëlektrificeerde aandrijflijnen. Samen waren volledig elektrische auto's en hybrides verantwoordelijk voor meer dan 91 procent van alle nieuwe personenautoregistraties in augustus.

 

Yamaha voert motorfietsmarkt aan

Op de markt voor nieuwe motorfietsen ging Yamaha aan kop met 259 registraties en een marktaandeel van 13 procent. Kawasaki volgde op korte afstand met 251 registraties (12,6%), terwijl Honda met 243 registraties (12,2%) de derde plaats bezette.

Opvallend was de sterke prestatie van CFMOTO. Het merk kwam uit op 241 registraties en behaalde daarmee een marktaandeel van 12,1 procent. Suzuki sloot de top vijf af met 197 registraties.

 

Suzuki SV-7GX populairste motorfiets

De Suzuki SV-7GX was in augustus het populairste motormodel van Nederland. Het model noteerde 87 registraties en behaalde een marktaandeel van 4,4 procent.

De BMW R1300 GS eindigde op de tweede plaats met 64 registraties. CFMOTO was met de 450 MT en 675 NK zelfs twee keer vertegenwoordigd in de top vijf, waarbij beide modellen 49 registraties noteerden. De Kawasaki Z650 completeerde de lijst met 46 registraties.

 

Ford behoudt koppositie bij bestelbussen

Ford was in augustus het grootste merk in het segment lichte bedrijfswagens. Het merk registreerde 571 bestelbussen en behaalde daarmee een marktaandeel van 25,1 procent.

Mercedes volgde met 474 registraties (20,9%), terwijl Volkswagen met 410 registraties goed was voor een aandeel van 18,1 procent. Kia en Renault vervolledigden de top vijf.

 

Transit Custom populairste bestelbus

De Ford Transit Custom was in augustus de meest geregistreerde bestelbus van Nederland. Het model noteerde 266 registraties en behaalde een marktaandeel van 11,7 procent.

Op de tweede plaats stond de Volkswagen ID. Buzz met 243 registraties, waarmee de elektrische bestelwagen zijn populariteit verder wist te vergroten. De Mercedes-Benz Sprinter eindigde als derde met 203 registraties.

Ford was daarnaast ook vertegenwoordigd met de Transit op de vierde plaats. Kia completeerde de top vijf dankzij de volledig elektrische PV5, die eveneens 182 registraties noteerde.

 

Personenauto’s

Meest geregistreerde merken in augustus 2026

  1. Kia (2.835 registraties, 10,7% marktaandeel)
  2. Toyota (2.201 registraties, 8,3% marktaandeel)
  3. BMW (1.847 registraties, 7% marktaandeel)
  4. Volkswagen (1.564 registraties, 5,9% marktaandeel)
  5. Renault (1.512 registraties, 5,3% marktaandeel)

Meest geregistreerde modellen in augustus 2026

  1. Toyota Aygo X (659 registraties, 2,5% marktaandeel)

  2. Hyundai Kona (615 registraties, 2,3% marktaandeel)

  3. Skoda Elroq (611 registraties, 2,3% marktaandeel)

  4. Hyundai EV2 (565 registraties, 2,1% marktaandeel)

  5. Toyota EV3 (565 registraties, 2,1% marktaandeel)

 

Meest geregistreerde EV-modellen in augustus 2026

  1. Skoda Elroq (599 registraties, 4,6% marktaandeel)

  2. Kia EV3 (562 registraties, 4,4% marktaandeel)

  3. Kia EV2 (555 registraties, 4,3% marktaandeel)
  4. Tesla Model Y (542 registraties, 4,2% marktaandeel)
  5. Tesla Model 3 (478 registraties, 3,7% marktaandeel)

Verhouding brandstofsoort in augustus 2026

  1. Full EV (12.925 registraties, 48,9% marktaandeel)
  2. Hybride (11.339 registraties,
    42,9% marktaandeel)
  3. Benzine (1.613 registraties, 6,1% marktaandeel)
  4. LPG (192 registraties, 0,7% marktaandeel)
  5. Diesel (180 registraties, 0,7% marktaandeel)

 

Motoren

Meest geregistreerde merken motoren in augustus 2026

  1. Yamaha (259 registraties, 13% marktaandeel)
  2. Kawasaki (251 registraties, 12,6% marktaandeel)
  3. Honda (243 registraties, 12,2% marktaandeel)
  4. CFMOTO (241 registraties, 12,1% marktaandeel)
  5. Suzuki (197 registraties, 9,9% marktaandeel)

 

Meest geregistreerde modellen motoren in augustus 2026

  1. Suzuki SV-7GX (87 registraties, 4,4% marktaandeel)
  2. BMW R1300 GS (64 registraties, 3,2% marktaandeel)
  3. CFMOTO 450 MT (49 registraties 2,5% marktaandeel)
  4. CFMOTO 675 NK (49 registraties, 2,5% marktaandeel)
  5. Kawasaki Z 650 (46 registraties, 2,3% marktaandeel)

Bestelbussen

Meest geregistreerde modellen bestelbussen in augustus 2026

  1. Ford Transit Custom (266 registraties, 11,7% marktaandeel)
  2. Volkswagen ID.BUZZ (243 registraties, 10,7% marktaandeel)
  3. Mercedes Sprinter (203 registraties, 8,9% marktaandeel)
  4. Ford Transit (182 registraties, 8% marktaandeel)
  5. Kia PV5 (182 registraties, 8% marktaandeel)

 

Meest geregistreerde merken bestelbussen in augustus 2026

  1. Ford (571 registraties, 25,1% marktaandeel)
  2. Mercedes (474 registraties, 20,9% marktaandeel)
  3. Volkswagen (410 registraties, 18,1% marktaandeel)
  4. Kia (182 registraties, 8% marktaandeel)
  5. Renault (180 registraties, 7,9% marktaandeel)

Zelf inzicht in deze statistieken?

Met Automotive dashboard kun je alle statistieken, zelfs tot op postcodeniveau, zelf inzien.